Menu

Jak poradzić sobie z refluksem

Na moim blogu otrzymacie porady na temat walki z refluksem. Jeśli chcecie pozbyć się tej choroby to zapraszam do czytania

Pare słów o mojej walce z refluksem

kamilek299

Witajcie na moim blogu.

Założyłem go celem podzielenia się z Wami moimi doświadczeniami na temat refluksu .

Jeśli doskwiera Wam zgadza,odbija Wam się nawet długo po jedzeniu to możliwe że przyczyną jest refluks.

Choroba jest zwiazana z zarzucaniem treści pokarmowej do przełyku co powoduje uczucie pieczenia i dyskonfort.

Z powodu nieodpowiedniego zakwaszenia organizmu niestrawione resztki pokarmów gniją i powodują nieodpowiednią prace zwieracza przełyku. Zwieracz ten się nie zamyka i przepuszcza spowrotem treść pokarmową która wraca do przełyku . Powoduje to znaczący dyskonfort. Częstym objawem jest uczucie sytości i wzdęcia załądka oraz "odbijanie się " treścią pokarmową lub samym powietrzem .

Jest to nasza współczesna choroba cywilizacyjna,gdyż z powodu złych nawyków żywienionych i jedzenia w pospiechu przyczyniamy się do jej powstawania.

ja sam nie odżywiałem sie prawidłowo,jako młody chłopak piłem sporo coca-coli,jadlem dużo śłodkich bułeczek a obiady u mnie w domu smażono na dużej ilości oleju. Doprowadziło to w konsekwencji do tego że zacząłem się uskarżać na bóle brzucha,odbijało mi się powietrzem nawet rano jak nic nie jadłem i czułem się ogólnie źle.

Postanowiłem udać się do lekarza,która przepisała mi jakieś pigułki,które nie podziałały i tak przez pare miesiecy aż skierowano mnie na gastroskopie. Pani doktor stwierdził przepukline roztworowo-przełykowa i dała mi leki Polprazol,ktore trochę złagodziły pieczenie i bóle brzucha ustały . Leczenie farmologiczne zlikwidowało objawy lecz problem pozostał .

W kolejnych poscie napisze Wam dlaczego zrezygnowałem z leczenia farmakologicznego i postanowiłem na naturalne sposoby

© Jak poradzić sobie z refluksem
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci