Menu

Jak poradzić sobie z refluksem

Na moim blogu otrzymacie porady na temat walki z refluksem. Jeśli chcecie pozbyć się tej choroby to zapraszam do czytania

Jak powinna wygladać diete refluksowa ?

kamilek299

W poprzednim poście wytłumaczyłem Wam dlaczego leki przeznaczone przez lekarza w wiekszości przypadków nie spełniają swojego zadania. Dzisiaj opowiem wam o tym co ja stosuje aby zwalczyć rekluks.

Pewnie jeśli byliście u lekarza i zostal u Was zdiagnozowany refluks to zapewne dostaliście ksiazeczke z zaleczeniami zywieniowymi . Ja też taką ulotkę dostalem i były na niej w wiekszości produkty które osobiście lubie.

Zależy mi na tym aby wyleczyc refluks lecz nie chcę też z wszystkiego rezygnować dlatego też poradziłem się kolegi i pomógł mi on przygotowac diete optymalną do moich potrzeb. Należy pamietać też że na każdego różne produkty mogą działać w inny sposob. Grunt to przestrzegać pewnych uniwersalnych zaleceń :

1 Nie pić dużo kawy (z tym mam osobiście problem) alkoholu,rzucić palenie
2 Wyeleminować lub ograniczyć z diety gluten np białe pieczywo,razowe również
3 Zmienić mąkę białą na mąke gryczaną lub ryżową
4 Zmniejszyć spożycie węglowodanów
5 Zredukować wagę
6 Jeść powoli i bez pośpiechu
7 Pić maksymalnie 30 min przed posiłkiem i minimalnie 2 godziny po zjedzeniu posiłku
8 Do szklanki przegotowanej wody dodać 2 łyżki octu jabłkowego (najlepiej własnej roboty) pić 30 min przed posiłkiem przynajmniej rano ale można przed każdym posiłkiem

To takie ogólne zalecenie. Polecam aby każdy z Was założył sobie dziennik w którym będzie opisywał co w danym dniu zjadł i jak się po tym czuł . W ten sposob możecie wyeleminować pokarmy które Wam skodzą a dodać te po których czujecie się dobrze.


To chyba tyle z moich zaleceń. Jeśli będziecie mieć pytania to zapraszam do komentowania. Postaram się Wam pomóc. W przyszłym poście pokaże Wam moją diete,jak wyglada i jak się po niej obecnie czuje . Pozdrawiam

 

 

Dlaczego leki na refluks sa nieskuteczne ?

kamilek299

Dlaczego leki nie pomagają ?

Na początek powiem parę słów na temat popularnych medykamentów,które używane są przez lekarzy w celu leczenia choroby refluks owej. 

Polprazol należy do leków z grupy inhibitorów pompy protonowej,których zadaniem jest zmniejszanie wydzielania kwasu załadkowego. W ten własnie sposób kwas załadkowy jest neutralizowany i treść pokarmowa która wraca do przełyku nie jest już kwaśna i nie powoduje pieczenia. Dlatego może wydawać się że lek działa. Brzuch nie boli nic nie piecze. Ale odbijać jak się odbijało odbija nadal.

Na początku jeśli chorujecie na refluks lub macie podobne symptomy należy sprawdzić zakwaszenie waszego żołądka. To podstawową kwestia,którą lekarze wyraźnie ignorują . Zazwyczaj z automatu leczą wszystkich na nadkwasota chodź większość osób ma niedokwaśność.

Aby sprawdzić czy macie niedokwaśność czy nad kwasowość należy wykonać prosty test :

1 Rano na czczo rozpuścić łyżeczkę sody oczyszczonej w wodzie
2 Wypić zawartość
3 Włączyć stoper i sprawdzić czas który upłynął od wypicia mieszanki do samoczynnego "odbicia się"
Jeśli odbije się Wam szybko do minuty to oznacza że macie nad kwasowość jeśli powyżej 3 min to niedokwasota. Przedział pomiędzy jest prawidłowy.

Ja robiłem tekst kilkukrotnie i wychodziło mi 3-4 minuty. Oznacza to że mam niedokwaśność a bez sprawdzenia tego byłem leczony w błędny sposób. kwasowość załądka można sprawdzić również za pomocą gastroskopii (lecz mało kto to sprawdza).

Także już chyba widzicie że leki nie zlikwidują waszego problemu a jedynie usuną objawy i pogłębia problem .

W jaki wiec sposób leczyć refluks ? Najlepiej odpowiednio zbilansowaną dietą o czym opowiem w kolejnym poście

 

Pare słów o mojej walce z refluksem

kamilek299

Witajcie na moim blogu.

Założyłem go celem podzielenia się z Wami moimi doświadczeniami na temat refluksu .

Jeśli doskwiera Wam zgadza,odbija Wam się nawet długo po jedzeniu to możliwe że przyczyną jest refluks.

Choroba jest zwiazana z zarzucaniem treści pokarmowej do przełyku co powoduje uczucie pieczenia i dyskonfort.

Z powodu nieodpowiedniego zakwaszenia organizmu niestrawione resztki pokarmów gniją i powodują nieodpowiednią prace zwieracza przełyku. Zwieracz ten się nie zamyka i przepuszcza spowrotem treść pokarmową która wraca do przełyku . Powoduje to znaczący dyskonfort. Częstym objawem jest uczucie sytości i wzdęcia załądka oraz "odbijanie się " treścią pokarmową lub samym powietrzem .

Jest to nasza współczesna choroba cywilizacyjna,gdyż z powodu złych nawyków żywienionych i jedzenia w pospiechu przyczyniamy się do jej powstawania.

ja sam nie odżywiałem sie prawidłowo,jako młody chłopak piłem sporo coca-coli,jadlem dużo śłodkich bułeczek a obiady u mnie w domu smażono na dużej ilości oleju. Doprowadziło to w konsekwencji do tego że zacząłem się uskarżać na bóle brzucha,odbijało mi się powietrzem nawet rano jak nic nie jadłem i czułem się ogólnie źle.

Postanowiłem udać się do lekarza,która przepisała mi jakieś pigułki,które nie podziałały i tak przez pare miesiecy aż skierowano mnie na gastroskopie. Pani doktor stwierdził przepukline roztworowo-przełykowa i dała mi leki Polprazol,ktore trochę złagodziły pieczenie i bóle brzucha ustały . Leczenie farmologiczne zlikwidowało objawy lecz problem pozostał .

W kolejnych poscie napisze Wam dlaczego zrezygnowałem z leczenia farmakologicznego i postanowiłem na naturalne sposoby

© Jak poradzić sobie z refluksem
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci